Cheops Ballotada - můj první rotvík

Dat.nar.:

pes, nar. 16.11.2003

Úspěchy:
 

1. místo ZVV1, nej obrana Mikulášského závodu Slezská Ostrava 12/08, několikrát umístěn na stupních vítězů v dalších závodech

Zkoušky:

ZM, ZVV1, IPO1, SchH-A
videa z obran

Výstavy:

KV Brno - tř. otevřená - V2

Bonitace:
 

30.5.2009 - Štěpánov u Olomouce
- B3 H2a J6 L1a M1a O2 T3 Z2 / povaha 5
video z bonitace

Svod:

 
24.11.2007 Nezamyslice - splněno,
A3, B2, G2, H1b, L8, M1b, T3, Z2, temperamentní

Matka:
 

Ballotada Ballotada, 0/0,
dcera Hasky z Mesta Lučenca - mistryně Slovenska IPO3 98, 2 x úč. MRČR

Otec:

Bulysoon z Cansasu, 0/0,
služební pes Police ČR

Cheops je můj první rotvajler, se kterým jsem se věnovala sportovnímu výcviku. I když mám doma Cheopsisko od štěňátka, začala jsem s ním cvičit dost pozdě, až když už měl skoro 4 roky. V té době neuměl skoro nic, kromě jednoduchých základních cviků, které potřebuje snad každý majitel psa k jeho zvládnutí. Ale i skoro dospělého psa jde naučit novým kouskům. Je to sice o dost větší námaha, než cvičit s malým tvárným štěňátkem, ale jde to!

Za dva roky výcviku jsme se oba naučili hodně, zvládli jsme čtyři zkoušky a těšili se i ze sportovních úspěchů na závodech. Splnili jsme výstavy i bonitaci, uchovnili ho ... ale bohužel se u něho objevil nádor na pacce :-((( melanom před operací, který jsme sice 2× nechali odoperovat, ale výsledek byl neúspěšný. Melanom se sice zvětšuje, tlačí v záprstí a znepříjemňuje mu chůzi, ale to zvládneme. V jeho 8 letech se přidala i neprůchodnost míchy, takže se z něj stal ochrnutý ležák. Už už to vypadalo na poslední rozloučení, ale chlapák opět statečně zabojoval a díky kortikoidům se z nejhoršího dostal. Naučil se znovu chodit, takže je pohyblivý téměř jako každý jiný psí důchodce a pořád má obrovskou chuť do života. Je to sice na oko drsňák a k jiným psům velice dominantní pes, ale přitom je to můj domácí mazel-bručoun.


www.gipsy-kaya.webnode.cz